Tereny Łowieckie RDLP Gdańsk

ohzlubichowo.pl » O Nas » Polowania

Polowanie na byki danieli!!!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania  z oferty polowania, jeszcze w obecnym sezonie łowieckim 2018/2019, na byki daniela.

Oferujemy 4 byki, w tym 2 sztuki selekcyjne oraz 2 sztuki łowne wg oferty z pełnego cennika bądź oferty z ograniczonym zakresem.

W przypadku zainteresowania  prosimy o kontakt.

Fazy księżyca

trzecia kwadra
Wschód słońca: 04:25
Zachód słońca: 21:01
Polowania

W dniu rozpoczęcia polowania myśliwi zapoznawani są z przepisami dotyczącymi wykonywania polowania. Przed wyruszeniem w łowisko podprowadzający za pośrednictwem tłumacza określa sposób polowania oraz inne ustalenia. Polowania indywidualne odbywają się głównie z podchodu oraz podjazdu a także z ambony.  Każdemu z myśliwych zawsze towarzyszy polski podprowadzający, który doskonale zna teren łowiska. Oferujemy polowania w atrakcyjnych terminach. W maju oraz na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy do naszych łowisk na polowania na rogacze. Jesienią oferujemy państwu polowania w trakcie rykowiska na byki jelenia szlachetnego. Średnia masa pozyskanych wieńców jeleni jest jedną z najwyższych w Polsce.
polowanie1_1
W okresie od listopada do stycznia oferujemy państwu udział w polowaniach zbiorowych. Polowanie zbiorowe rozpoczyna się o wschodzie. Przed wyruszeniem w łowisko prowadzący polowanie przekazuje myśliwym informacje odnośnie przewidzianej ilości pędzeń, przedstawia nagankę oraz psy biorące udział w polowaniu, a także przewidzianą ilość zwierzyny do pozyskania. Zwykle odbywa się 8-10 pędzeń w ciągu dnia.  Myśliwi są rozstawiani przez  polskiego myśliwego, który objaśnia kierunek pędzenia oraz bezpieczną strefę strzału. W ciągu polowania przewidziana jest jedna przerwa obiadowa, około godziny  11.00. Posiłek spożywany jest na świeżym powietrzu. Na koniec każdego dnia polowania odbywa się uroczysty pokot, zgodnie z tradycjami łowieckimi.